06 مهر 1401

رتبه 3 جشنواره خوارزمی برای دانش آموز گناوه ای

 

مسوول روابط عمومی اداره آموزش وپرورش گناوه گفت: علی رضایی دانش آموز دبیرستان دوره اول تیزهوشان علامه حلی این شهرستان توانست درجشنواره ملی نوجوان خوارزمی مقام سوم رشته دست سازه ها را از آن خود کند.

علی فخری روز شنبه در گفت وگو با خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: طرح این دانش آموز در مرحله شهرستان و استان برگزیده شد و با درخشش در جشنواره ملی نوجوان خوارزمی که در استان خراسان رضوی برگزار شد به این موفقیت نایل آمد.

مدیر دبیرستان تیزهوشان علامه حلی شهرستان گناوه که به عنوان نماینده مدیر کل آموزش و پرورش استان در این جشنواره به همراه دانش آموزان استان شرکت کرده بود، گفت: تیم هفت نفره استان بوشهر دراین جشنواره

حضور و باوجود شرکت بیش از 200 دانش آموز در چهار رشته توانست با هفت مقام سومی نتیجه بسیار خوبی کسب کند

عبدالرضا بازهوایی افزود: علی رضایی دانش آموز آموزشگاه تیزهوشان علامه حلی یکی از با استعدادترین دانش آموزان استان و حتی کشور است که می توانست در جایگاه بهتری دراین جشنواره قرار گیرد.

وی به طرح این دانش آموز اشاره کرد و افزود: این طرح بنوعی هشدار دهنده است که از نزدیک شدن پرندگان به موتور هواپیما، توربین های بادی، تونل ها و دیگر مکانهایی که ممکن است زیانبار باشد، جلوگیری می کند.

بازهوایی گفت: این هشدار دهنده با استفاده از نور و امواج صوت و نیز تشخیص سریع پرندگان از نزدیک شدن آنها به مکان هایی نظیر موتور هواپیما جلوگیری می کند.

مدیر دبیرستان علامه حلی گناوه افزود: رقابت در این جشنواره بسیار سخت و حساس بود و توقع می رود که از چنین استعداد هایی نه تنها تقدیر و تشکر بلکه به عنوان سرمایه های آینده کشور حمایت های همه جانبه ای شوند.

وی اضافه کرد: انتظار می رود که این جشنواره ها به صورت دوره ای در تمامی استانها برگزار شود و داوران آن نیز فقط از یک استان انتخاب نشوند بلکه از همه استانها داور و ناظران خبره علمی حضور داشته باشند.

وی با قدردانی از آموزش و پرورش شهرستان و امین شیری به عنوان معلم راهنمای علی رضایی گفت: این موفقیت بزرگی برای شهرستان بوده و می توان با ایجاد انگیزه و رقابت استعدادهای نهفته فراوانی را در منطقه کشف و از آنها به عنوان سفیران علمی در مدارس استفاده کرد.

جشنواره نوجوان خوارزمی در چهار رشته دست سازه ها، ادبیات، علوم آزمایشگاهی و پژوهش در سطح ملی هفته گذشته در روزهای 27 و 28 مرداد در خراسان رضوی برگزار شد.

شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر دارای 15 هزار دانش آموز است.

 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی