جایزه بنیاد رشد: آیین تجلیل از برگزیدگان سومین دوره جایزه بنیاد رشد و اندیشه سازندگی استان بوشهر برگزار شد

 

 

 آیین تجلیل از برگزیدگان « سومین جایزه بنیاد رشد و اندیشه سازندگی استان بوشهر» از سری جوایز امید آفرین مصوب بنیاد ملی در حوزه­ های ادبیات، علوم انسانی و مدیریت به نام پروفسور سید جعفر حمیدی و سلامت، پزشکی، علوم زیستی و زیست فناوری دریایی به نام پروفسور ایرج نبی پوربا حضور استاندار، معاونین، روسای بنیاد نخبگان و دانشگاه ها، برگزیدگان سومین دوره و خانواده های آنها برگزار شد.

جایزه بنیاد رشد و اندیشه سازندگی استان بوشهر از جایزه‌های مصوب بنیاد ملی نخبگان در استفاده از ظرفیت خیران است که در حوزه سلامت، پزشکی و محیط‌زیست به نام پروفسور نبی‌پور و در حوزه علوم انسانی به‌نام پروفسور حمیدی است.

اله کرم اخلاقی رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر در این نشست با بیان اینکه بنیاد نخبگان استان بوشهر وظیفه فرایند فراخوان ثبت‌نام، ارزیابی راستی آزمایی، داوری و معرفی برگزیدگان را به عهده دارد خاطرنشان کرد: در سومین جایزه بنیاد رشد و اندیشه سازندگی استان بوشهر ۶۲ نفر ثبت‌نام کردند که ۱۵ تن از آنها طبق آیین­ نامه هیات امنا جایزه بنیاد رشد و اندیشه سازندگی به عنوان برگزیده معرفی شدند.

 

 

 

در نشست عبدالکریم گراوند با تسلیت اربعین حسینی و دهه آخر ماه صفر با تاکید بر نقش مهم نخبگان در پیشرفت و توسعه جوامع افزود: سرمایه انسانی در همه جوامع مورد توجه ویژه قرار دارد و نخبگان در این حوزه نقش مهم و تاثیرگذاری دارند.

 

استاندار بوشهر، پیشرفت و رشد همه جوامع را توجه به سرمایه‌های انسانی دانست و تاکید کرد: نخبگان برای آینده جوامع از جایگاه مهمی برخوردار هستند ولی نظام اداری باید در حل مشکلات و رفع موانع این سرمایه‌های مهم تلاش کند.

گراوند راه‌اندازی مجمع خیران نخبه‌پرور در استان بوشهر را ضروری دانست و بیان کرد: پیگیری تشکیل مجمع خیران نخبه‌پرور در استان بوشهر مورد توجه قرار بگیرد.

وی با اشاره به کمک سمن‌ها در تشکیل مجمع خیران نخبه‌پرور غیردولتی گفت: این مجمع که در راستای خدمت به جامعه برای رشد و پیشرفت فعالیت می‌کند باید از طریق ظرفیت‌های خیران و افراد متمکن حمایت شوند.

استاندار بوشهر مجمع خیران نخبه‌پرور غیردولتی را یک سرمایه مهم دانست و تصریح کرد: با شکل‌گیری این مجمع حتی بالاتر از پایتخت انرژی پارس جنوبی می‌تواند در توسعه و پیشرفت استان بوشهر اثرگذار باشد.

گراوند با تبریک به برگزیدگان سومین دوره جایزه بنیاد رشد و اندیشه سازندگی استان بوشهر افزود: یکی از مشکلات نظام اداری این است که در برخی مواقع، ادارات استعدادهای برتر را سرکوب می‌کنند که باید از این ظرفیت برای رسیدن به اهداف مورد نظر بهره جست.

وی، با تاکید بر تدوین بخشنامه در بهره جستن از نیروهای انسانی نخبه خاطرنشان کرد: باید اختیارات استانداران در استفاده از توان تخصصی و ظرفیت نخبگان افزایش یابد.

در این دیدار مهندس ابراهیمی، معاون توسعه و مدیریت نیروی انسانی استاندار، دکتر مصلح، رئیس دانشگاه خلیج فارس، دکتر کشمیری رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان، استاد ایرج نبی پور برگزیده جازیزه علامه طباطبایی بنیاد ملی نخبگان حضور داشتند.