06 مهر 1401

افتخاری دیگر برای استان بوشهر توسط دانشمند جمی

پروفسور مجید اسدی به عنوان عضو وابسته فرهنگستان علوم پزشکی جمهوری اسلامی ايران برگزیده شد

 طی حکمی از سوی سید علیرضا مرندی رییس فرهنگستان علوم پزشکی کشور و وزیر اسبق بهداشت، این پزشک جمی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر عضو وابسته فرهنگستان علوم پزشکی ایران شد.

این فرهنگستان مرجع عالی علمی و فرهنگی کشور در حوزه علوم پزشکی می باشد که پس از دکتر ایرج نبی پور، اسدی دومین عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر است که به عضویت فرهنگستان مذکور در آمده است.

 

 

اسدی که متولد 1356 در جم می باشد،در 35 سالگی به درجه "استاد تمام" دست یافته، سال گذشته نیز به عنوان یکی از 10 پژوهشگر برتر کشور در زمینه پزشکی از سوی رییس جمهور مورد تقدیر قرار گرفت. در اسفندماه 94 هم در آئین های نکوداشت روز بوشهر از دکتر اسدی به عنوان چهره ماندگار تجلیل شد.

وی همکاری های پژوهشی با دانشگاهای مطرحی نظیر هاروارد در زمینه پزشکی هسته ای در کارنامه دارد و اکنون نینز مسئولیت مرکز پزشکی هسته ای بوشهر را عهده دار می باشد.

در حکم انتصاب پروفسور اسدی که به امضای سید علیرضا مرندی رسیده، آمده: «با توجه به سوابق درخشان و شخصیت ممتاز علمی و خدمات موثر در نظام سلامت جمهوری اسلامی ایران و بنا به پیشنهاد شورای علمی و تصویب هفتاد و ششمین نشست مجمع عمومی فرهنگستان مورخ 2/10/1395 جنابعالی به مدت چهار سال به عنوان عضو وابسته فرهنگستان علوم پزشکی جمهوری اسلامی ایران برگزیده شده‌اید. ضمن عرض تبریک این انتخاب، توفیق روز افزون جنابعالی را از درگاه ایزدمنان خواستارم.»

 

 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی